آئودی به دنبال تکنولوژی بی‌وای‌دی

آئودی به دنبال تکنولوژی بی‌وای‌دی
آئودی به دنبال تکنولوژی بی‌وای‌دی

آئودی به دنبال تکنولوژی بی‌وای‌دی

بی‌وای‌دی تأمین‌کننده سیستم‌های ذخیره انرژی گروه خودروسازی فولکس‌واگن 

کمپانی آلمانی فولکس‌واگن که برندهای لوکس بسیاری از جمله پورشه، لامبورگینی، بنتلی و.. را در تملک خود دارد، در حال مذاکره با کمپانی BYD برای استفاده از باتری‌های تولیدی این شرکت جهت خودروهای الکتریکی آئودی است.

آئودی که در سالهای گذشته خودروهای برقی مفهومی بسیاری را در نمایشگاه‌های بین‌المللی معرفی نموده بود، این روزها تولید مدل e-Tron را در دستور کار قرار داده است. این SUV جذاب آئودی که قرار است با خودروهایی چون مرسدس بنز EQC و در آینده با ب‌ام‌و iNEXT رقابت کند در سال 2020 به بازارهای اروپا و آمریکا راه پیدا خواهد کرد. اما تا پیش از حضور این خودرو، آئودی اعلام نمود که به دلیل عدم تأمین سریع باتری‌های کارآمد، روند تولید این SUV با کندی رو به رو است.

اما خبری که در روزهای گذشته منتشر شد حاکی از آن است که کمپانی فولکس‌واگن برای تأمین باتری خودروهای الکتریکی آئودی به دنبال همکاری با برند BYD است. بی‌وای‌دی اکنون یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان باتری و سیستم‌های ذخیره انرژی در صنعت خودروسازی جهان به شمار می‌رود. این کمپانی معظم کشور چین به دلیل موفقیت‌های بسیاری که در زمینه ساخت و فروش خودروهای الکتریکی بدست آورده، در حال حاضر در کانون توجه بسیاری از برندهای بین‌المللی است. اگر مذاکرات فولکس‌واگن با BYD به سرانجام برسد، بی وای دی پس از همکاری با تویوتا، نقشی تعیین‌کننده در تأمین سیستم‌های ذخیره انرژی دومین خودروساز برتر جهان خواهد داشت.

گرچه هنوز اطلاعاتی رسمی در این زمینه منتشر نگردیده است، اما همکاری BYD و فولکس‌واگن در سال 2021 منجر به تولید و عرضه خودروهای الکتریکی بسیاری در گروه فولکس‌واگن خواهد شد. بی‌وای‌دی که پیش‌تر تمام تمرکز خود را بر روی تولید خودروهای الکتریکی ساخت خود داشت، در سال‌های گذشته همکاری‌های نزدیکی با کمپانی دایملر در جهت تولید برند مشترک دنزا را داشت که این همکاری کماکان پابرجاست. از سوی دیگر در ماه‌های گذشته اعلام گردید که تویوتا و بی‌وای‌دی اتحادی در جهت توسعه باتری‌ خودروهای الکتریکی شکل داده‌اند. با توجه به اینکه تویوتا در سال 2019 عنوان برترین تولیدکننده خودرو در جهان را بدست آورد، همکاری با کمپانی فولکس‌واگن برای BYD به منزله تأمین سیستم‌های ذخیره انرژی دو کمپانی برتر خودروسازی در جهان خواهد بود.

scroll up