سانگ پرو اواسط سال جاری روانه بازار خواهد شد

سانگ پرو اواسط سال جاری روانه بازار خواهد شد
سانگ پرو اواسط سال جاری روانه بازار خواهد شد

نسل دوم کراس‌اوور محبوب BYD در بازارهای هدف

سانگ پرو اواسط سال جاری روانه بازار خواهد شد

براساس خبرهای رسمی منتشر شده توسط کمپانی BYD، نسل دوم بی‌وای‌دی سانگ (Song)، خودرو جذاب این کمپانی برتر کشور چین، در اواسط سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد. بی‌وای‌دی پیش‌تر اعلام نموده بود که این محصول موفق در مدل‌های بنزینی، هیبریدی (DM) و الکتریکی (Pure electric) به فروش خواهد رسید.

معرفی دومین نسل از کراس‌اوور محبوب بی‌وای‌دی در سه مدل نشان‌دهنده اهمیت حضور در بازارهای مختلف برای این کمپانی  است. BYD در ابتدای سال جاری میلادی اعلام نموده بود که از این پس تمامی خودروهای تولیدی خود را در سه مدل بنزینی، هیبریدی و الکتریکی به فروش می‌رساند.

در نمایشگاه بین‌المللی شانگهای، آقای Wolfgang Egger (مدیر دپارتمان طراحی کمپانی بی‌وای‌دی) زبان تازه طراحی محصولات این خودروساز با نام Dragon Face 2.0 را معرفی نموده بود. زبانی که براساس آن طراحی خودروهای جدید BYD پخته‌تر از گذشته و کاملاً نمایانگر یک اژدهای تمام عیار خواهند بود. گرچه در نگاه اول به نظر می‌رسد این سبک طراحی تفاوتی با ورژن قبلی خود ندارد، اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان مشاهده نمود که آقای Egger بر استفاده از خطوط تیز و هماهنگ اصرار بیشتری داشته و المان‌های جدیدی تدارک دیده است. از جمله این المان‌ها می‌توان به خطوط افقی درون چراغ‌های جلو و عقب اشاره داشت که نمایانگر پنجه‌های اژدها هستند و ستون C علاوه بر طراحی منحصر به فرد جلو پنجره، اکنون هویت تازه‌ای برای محصولات BYD بشمار می‌روند.

در نمای کلی سانگ پرو، مدل‌های هیبریدی و تمام الکتریک کاملاً شبیه یکدیگر هستند. با این تفاوت که در مدل هیبریدی به دلیل وجود موتور درون سوز، جریان هوا از میان خطوط افقی جلو پنجره وارد محفظه موتور شده و در مدل الکتریکی به علت نبود موتور درون سوز، جلو پنجره صرفاً جنبه نمایشی دارد. علاوه بر این، در تمامی مدل‌های سانگ پرو، ستون C به رنگ نقره‌ای رنگ‌آمیزی شده است. اما این بخش از خودرو می‌تواند توسط خریدار به رنگ مورد علاقه او بصورت سفارشی رنگ‌آمیزی شود. در نمای عقب، چراغ‌های به هم پیوسته اکنون هویت آشکار محصولات بی‌وای‌دی بشمار می‌رود و خطوط عمودی گرافیک این چراغ‌ها براساس زبان جدید طراحی آقای Egger نشان‌دهنده پنجه‌های اژدها هستند. طول، عرض و ارتفاع سانگ پرو نسل دوم نیز برابر با 4650، 1860 و 1700 میلیمتر است که فاصله میان دو محور 2712 میلیمتری برای آن تعریف شده است.

در بخش طراحی داخلی، نمایشگر بزرگ قرار گرفته در میانه داشبورد اکنون 7 درجه به سمت راننده متمایل است تا استفاده از آن ارگونومیک‌تر از گذشته باشد. سانگ پرو می‌تواند بصورت آپشنال مجهز به سانروف پانورامیک، نورپردازی داخلی اتوماتیک، صندلی‌های عقب تنظیم شونده و... باشد. بی‌وای‌دی اعلام نمود که کنسول میانی گرم شونده برای نخستین بار در خودروهای این کمپانی برای سانگ پرو در نظر گرفته شده که در آینده‌ای نزدیک برای تمامی خودروهای تولیدی این خودروساز موفق مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همانطور که عنوان شد، سانگ پرو با سه مدل مختلف روانه بازارهای هدف خواهد شد. در مدل بنزینی، سانگ پرو از یک موتور 1.5 لیتری مجهز به توربوشارژ استفاده می‌کند که توانایی تولید توانی برابر با 160 اسب‌بخار خواهد داشت. در نمونه الکتریکی، باتری‌های 120 کیلوواتی آن توانی معادل 163 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهند و مدل هیبریدی با بهره‌گیری از همان موتور 1.5 لیتری توربو توان 161 اسب بخاری خود را به نمایش می‌گذارد. با این تفاوت که مصرف سوخت مدل هیبریدی 1.4 لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام شده است. در بحث انتقال نیرو نیز بی‌وای‌دی گیربکس 6 سرعته اتوماتیک را برای مدل‌های بنزینی و هیبریدی معرفی کرده است.

 

scroll up