سوپراسپرت 2.9 ثانیه‌ای BYD معرفی شد!

سوپراسپرت 2.9 ثانیه‌ای BYD معرفی شد!
سوپراسپرت 2.9 ثانیه‌ای BYD معرفی شد!

نگاه‌ها در شانگهای معطوف به بی وای دی است

سوپراسپرت 2.9 ثانیه‌ای BYD معرفی شد!

سورپرایز کمپانی BYD در نمایشگاه خودرو شانگهای رونمایی شد. خودرویی که تصاویر آن را مشاهده می‌کنید، سوپراسپرتی با شتاب 2.9 ثانیه‌ای است که در قالب یک کانسپت (طرح مفهومی) تمام عیار رقبای خود را به چالش می‌کشد. بی وای دی e-SEED GT محصول جدید این خودروساز موفق خواهد بود که در قالب یک خودرو چهار نفره، در نمایشگاه خودرو شانگهای به همگان معرفی شد.

برای درک قابلیت‌های این سوپراسپرت چهار نفره کافیست فقط نگاهی به طراحی جسورانه e-SEED GT داشته باشید. خطوطی که با طرح U شکل در جلو پنجره آغاز می‌شود و به دور از هر گونه پیچیدگی و اغراق به تبعیت از هایپرکارهای مدرن، با حجم‌های آیرودینامیک آمیخته است. طراحی e-SEED GT به نحوی انجام شده که این خودرو حتی در حالت ایستاده نیز نمایی تهاجمی دارد. این نمای تهاجمی با بازشدن درب‌های گالوینگ (پروانه‌ای) جلوه‌ای تکان‌دهنده به e-SEED GT می‌بخشد و شکوه آن را به اوج می‌رساند. در نمای عقب حالت مشبک شیشه و چراغ‌های شش‌تایی آن کاملاً خاص و نوآورانه است و خط نوری افقی در این بخش نیز براساس مد روز طراحی خودرو به تکامل رسیده‌اند.

خودرو مفهومی بی وای دی e-SEED GT با طول 4590، عرض 1490 و ارتفاع 890 میلیمتر و فاصله بین دو محور 2940 میلیمتر از پیشرانه پلاگین هیبرید 2 لیتر توربو بهره‌مند است. این موتور توربو به لطف بهره‌گیری از باتری‌های پیشرفته لیتیومی قادر است سوپر اسپرت رویایی BYD را در 2.9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند.

 

 

 

 

 

 

scroll up