بی‌وای‌دی S2 در نمایشگاه شانگهای دیده شد

بی‌وای‌دی S2 در نمایشگاه شانگهای دیده شد
بی‌وای‌دی S2 در نمایشگاه شانگهای دیده شد

شاهکار جدید BYD در عرصه خودروهای برقی

بی‌وای‌دی S2 در نمایشگاه شانگهای دیده شد

کمپانی BYD پیش‌تر عنوان نموده بود که قرار است 9 مدل جدید به خانواده اژدها های افسانه‌ای خود بیافزاید. این 9 مدل قرار است در سگمنت‌های مختلف، رقبای خود را به چالش بکشانند. کمتر از یک ماه از اعلام این خبر توسط بی وای دی گذشته است و حالا رسانه‌های چینی، اولین تصاویر را از بی وای دی S2 را پیش از رونمایی این خودرو توسط بی وای دی در نمایشگاه خودرو شانگهای به نمایش گذاشتند.

بی وای دی S2 کاملاً مطابق با مشخصه‌هایی است که Wolfgang Egger (مدیر دپارتمان طراحی بی وای دی) برای تمامی محصولات این کمپانی معظم در نظر گرفته است. جلوپنجره بزرگ و شکیل، چراغ‌های نافذ و کشیده و گرافیک‌ جذاب داخل چراغ‌ها همگی معرف چهره اژدهایی (Dragon Face) محصولات بی وای دی است. جدای از نمای خارجی، در طراحی داخلی هم S2 المان‌های جدیدی را وارد سگمنت کراس‌اوورها کرده است. المان‌هایی که پیش‌تر در خودروهایی چون تانگ و سانگ جدید نیز استفاده شده بود و به نوعی امضاء تازه‌ای از BYD بشمار می‌رود. نمایشگر 10.1 اینچی با پردازشگر 2 هسته‌ای که قابلیت استفاده به صورت عمودی و افقی را نیز دارد در میان کراس‌اوورهای موجود در بازار بی همتا است. از طرفی دیگر خروجی‌های دایره‌ای شکل در دو طرف داشبورد نیز حال و هوای داخل کابین S2 را اسپرت‌تر و شکیل‌تر نموده است.

بی وای دی S2 به لطف بهره‌گیری از باتری‌های لیتیومی Ni-Co جدید ساخت خود توانایی تولید توانی برابر با 94 اسب بخار (70 کیلووات) را دارا است و بیش از 320 کیلومتر را با سرعتی فراتر از 100 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. مدل EV535 این خودرو نیز با برخوردار بودن از توانی برابر با 163 اسب بخار (122 کیلووات) قابلیت حرکت تا شعاع 535 کیلومتری را دارد که در این زمینه رقمی بسیار قابل توجه بشمار می‌آید! جالب است بدانید که تسلا مدل X در نمونه P100D قادر است تنها مسافت 465 کیلومتر را پشت سر بگذارد.

کمپانی بی وای دی براساس اخباری که در هفته‌های گذشته منتشر نموده بود، در نظر دارد مدل‌های گوناگونی از خودروهای بنزینی، EV (برقی) و DM (هیبریدی) را تولید و به بازار ارائه نمایند. از همین رو، پیش‌بینی می‌شود BYD مدل‌های متنوعی را برای نمایشگاه خودرو شانگهای تدارک دیده باشد.

 

 

 

scroll up