معرفی 9 مدل جدید در یک روز!

معرفی 9 مدل جدید در یک روز!
معرفی 9 مدل جدید در یک روز!

بی‌وای‌دی به دنبال تسخیر بازار خودرو

معرفی 9 مدل جدید در یک روز!

کمپانی معظم بی‌وای‌دی در راستای تسخیر بازار خودروهای برقی، بنزینی و هیبریدی، 9 مدل جدید را معرفی نمود. سه مدل خودرو بنزینی، سه مدل خودرو DM (برقی – بنزینی) و سه مدل خودرو تمام برقی تنها در یک روز توسط این کمپانی معرفی شدند.

شاسی‌بلند Tang شش نفره، Qin Pro سدان و Song Max جدید از جمله مدل‌های جدید بنزینی معرفی شده توسط بی‌وای‌دی هستند که هر کدام در کلاس رقابتی خود در زمره بهترین‌ها بشمار می‌روند. در رده خودروهای  برقی – بنزینی، بی‌وای‌دی مدل‌های تانگ DM شش نفره، چین پرو DM سوپر پرفورمنس و سانگ مکس جدید DM را به بازار ارائه خواهد کرد و نمونه‌های تمام برقی شامل مدل‌های Tang EV600D (در دو نمونه دو دیفرانسیل و تک دیفرانسیل) و مدل Yuan EV535 هستند.

نمونه‌های معرفی شده توسط کمپانی بی‌وای‌دی برای طرفداران این برند موفق و پر فروش در بازارهای جهانی نام‌هایی آشنا بشمار می‌روند. خودرو تانگ در نمونه بنزینی با موتور 2 لیتری توانایی تولید 203 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن‌متر گشتاور را دارد، در نمونه DM عملکرد این شاسی‌بلند خوش چهره با بهره‌گیری از موتورهای برقی به 504 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور می‌رسد که در کمتر از 4.9 ثانیه کیلومتر شمار آن از مرز 100 کیلومتر در ساعت عبور می‌کند. البته در نمونه تمام برقی که با نام EV600D شناخته می‌شود توان آن 483 اسب بخار است که گرچه در مقایسه با مدل DM کمتر بوده اما گشتاور خیره‌کننده 660 نیوتن متری آن سبب شده تا در 4.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد  که تنها 0.3 ثانیه با پورشه کایین توربو اختلاف دارد.

مدل Qin Pro که اکنون با طراحی کاملاً دگرگون شده wolfgang egger (مدیر دپارتمان طراحی بی‌وای‌دی) به فروش می‌رسد، یک سدان تمام عیار بشمار می‌رود. بطوری که در مدل DM تنها یک لیتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف کرده و  فقط در ماه سپتامبر گذشته بی‌وای‌دی بیش از هزار عدد از این خودرو تازه وارد را به فروش رسانده است. جالب است بدانید مدل سوپر پرفورمنس چین پرو با اتکاء به باتری‌های ولتاژ بالای خود توانایی حرکت تا شعاع 650 کیلومتری را دارا است.

اما Yuan EV535 و Song Max جدید نیز خودروهایی هستند که با به روز رسانی های جدید در بازار کراس‌اوورها و MPV‌ها به دنبال کسب موفقیت‌های بیشتر هستند. بی‌وای‌دی یوان جدید یک کراس‌اوور برقی بی رقیب در رده خود است، بطوری که با شعاع حرکتی 535 کیلومتری خود نیازهای هر خانواده‌ای را در حمل و نقل روزمره برآورده خواهد ساخت. برای خانواده‌هایی که نیاز به فضای بیشتر برای جابجایی اشیاء و اسباب سفر را دارند نیز بی‌وای‌دی مدل سانگ مکس DM را تدارک دیده است. خودرویی که با یک مرتبه شارژ کامل تا مسافت 500 کیلومتری نیازی برای توقف نمی‌بیند.

معرفی این 9 مدل توسط کمپانی بی‌وای‌دی نشان دهنده حرکت رو به جلو سریع این خودروساز موفق در هر سه زمینه خودروهای بنزینی، DM (برقی – بنزینی) و EV (برقی) است. گرچه موفقیت‌های بی‌وای‌دی در زمینه خودروهای برقی اکنون برای بسیاری از کمپانی‌های بنام مثال زدنی است، اما خودروهای بنزینی این خودروساز نیز پا به پای نمونه‌های EV در بازارهای جهانی به فروش می‌رسند.

بی‌وای‌دی تانگ 

بی‌وای‌دی چین پرو

بی‌وای‌دی یوان

 

 

scroll up