بی‌وای‌دی e1؛ چابک، مدرن و هوشمند

بی‌وای‌دی e1؛ چابک، مدرن و هوشمند
بی‌وای‌دی e1؛ چابک، مدرن و هوشمند

بی‌وای‌دی e1؛ چابک، مدرن و هوشمند

بسیاری از خودروسازان مشهور جهان در حال فاصله گرفتن از موتورهای درون سوز و بهره‌گیری از پیشرانه‌های الکتریکی هستند. از همین رو، برندهای مشهور و پیشرو خودرویی در نمایشگاه خودرو ژنو از نمونه‌های تمام الکتریکی خود رونمایی کردند. کمپانی BYD نیز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خودروسازان خودروهای الکتریکی به تازگی جدیدترین محصول تمام برقی خود را معرفی نمود. این خودرو چابک، مدرن و هوشمند e1 نام دارد و در رده خودروهای مینی سایز شهری BEV (خودروهای باتری الکتریکی) قرار می‌گیرد.

E1 در حقیقت نمونه مدرن و به روز شده مدل F0 از سوی کمپانی BYD است. در e1 بجای بهره‌گیری از موتور درون‌سوز، از یک موتور مگنت‌ دائمی به قدرت 61 اسب بخار (45 کیلووات) به همراه باتری‌های لیتیومی Ni-Co استفاده شده است تا این خودرو مینی سایز شهری حتی از فولکس‌واگن Up-E 18.7 کیلوواتی نیز چابک‌تر باشد!

در مقایسه با F0، e1 با ترکیب رنگ دوگانه (Two-Tone)، رینگ‌های جدید، دوربین دید عقب، سنسورهای پارک و آنتن کوسه‌ای می‌تواند توجه بسیاری از مشتریان جوان را به خود جلب کند. البته لوگو بی‌وای‌دی در پس زمینه آبی رنگ معرف تمام الکتریکی بودن e1 است. از سویی دیگر فاصله میان دو محور 2340 میلی‌متری در کنار طول 3465 و عرض 1618 میلی‌متری از e1 خودرویی جادار و با استانداردهای روز ساخته است که حتی ارتفاع 1500 میلی‌متری آن از فولکس‌واگن آپ نیز بیشتر است.

موفقیت‌های کمپانی BYD در عرضه خودروهای الکتریکی محدود به تولید نمونه‌های برقی از مدل‌های بنزینی نیست. بلکه برند BYD براساس گزارش بانک معتبر ADB اکنون پر فروش‌ترین برند در میان خودروسازان الکتریکی است که همکاری با کمپانی دایملر و تولید خودروهایی چون دنزا در بالابردن آمار فروش این کمپانی نیز بی تأثیر نبوده است. بطوری که طبق گزارش رسمی منتشر شده، کمپانی BYD تنها در سال 2017 موفق به فروش 113.669 دستگاه خودرو تمام برقی (EV) شده است که موفقیتی عظیم بشمار می‌رود. جالب است بدانید تکنولوژی ساخت باتری‌ فسفات آهن خودروهای الکتریکی انحصاراً در اختیار کمپانی BYD می‌باشد که کمپانی‌های بزرگی چون تسلا نیز در تعامل برای بدست آوردن این تکنولوژی از این کمپانی است.

 

 

 

scroll up