راز ماندگاري و دوام BYD S6 چيست؟

راز ماندگاري  و دوام BYD S6 چيست؟
راز ماندگاري و دوام BYD S6 چيست؟

خودروهاي بسياري در بازار داخلي کشورمان حضور دارند و خريداران همواره به دنبال بهترين هستند. بهترين در هزينه استهلاک، بهترين در کيفيت ساخت، بهترين در خدمات پس از فروش و بهترين در سطح امکانات رفاهي. اما خودروهاي زيادي را خصوصاً براي خريداران سخت گير نمي توانيد در اين بازار پيدا کنيد که تمامي اين مشخصه ها را دارا باشند. مشخصه هايي که گرچه در خريد يک خودرو جديد تاثيرگذار هستند، اما در حقيقت باعث رونق و استقبال خريداران آن در بازار خودروهاي دست دوم نيز خواهند شد.

آقاي مهر مولايي اهل گيلان و شهر تالش يکي از خريداران سخت گيري است که تاکنون تجربه مالکيت 32 خودرو اروپايي و آسيايي را داشته است. بسياري از خودروهاي ايشان کمتر از يک سال در تملک آقاي مولايي بودند و کارکردهاي بالايي داشتند. مهر ماه سال گذشته زماني بود که ايشان تصميم گرفتند تا خودروي سي و سوم خود را خريداري کنند. از آنجايي که پيش تر تجربه سواري با خودروهاي بسياري در کارنامه آقاي مولايي بود، با توجه به فاکتورهايي چون قيمت و خدمات پس از فروش، ايشان بي واي دي اس6 را انتخاب کردند. خودرويي با رنگ مشکي که در تاريخ 25 مرداد ماه 1396 توسط نمايندگي خودروسازي کارمانيا در اختيار ايشان قرار گرفت و با گذشت 11 ماه، اکنون اين خودرو 100 هزار کيلومتر کار کرده است. يعني بطور ميانگين تقريباً 9 هزار کيلومتر در هر ماه!

آقاي مولايي اکنون اولين مشتري خودروسازي کارمانيا است که تجربه 100 هزار کيلومتر رانندگي با خودرو بي واي دي اس6 را داشته و اين بهانه اي شد تا گپ و گفتي خودماني با اين مشتري استثنايي داشته باشيم.

  • آقاي مولايي، چرا بي واي دي اس6 را براي خريد انتخاب کرديد؟
  • من تجربه رانندگي و تملک 32 خودرو را داشتم. اس6 را براي اولين بار در نمايندگي ديدم و با توجه به قيمت و خدمات پس از فروش تصميم گرفتم تا اين خودرو را براي خريد انتخاب کنم. اين خودرو در کلاس خود هيچ رقيبي ندارد و جالب اين بود؛ زماني که خودرو را تحويل گرفتم، يک پک برف پاکن نيز در خودرو وجود داشت. احتمال دادم که شايد متعلق به خودرو ديگري باشد، اما اينطور نبود. در واقع خودروسازي کارمانيا در هنگام تحويل خودرو يک پک برف پاکن فابريک را به خريدار مي دهد و برف پاکن نصب شده بر روي خودرو تنها براي جابجايي و حمل از آن استفاده مي شود.
  • در طول 11 ماه گذشته، مجبور به تعويض چه قطعاتي شديد؟
  • هيچ قطعه اي به غير از قطعات مصرفي در اتومبيل من تعويض نشده است. حتي جلوبندي خودرو من همان جلوبندي فابريک کمپاني است و هيچ قطعه اي از آن تعويض نشده است. شايد فکر کنيد اغراق مي کنم ولي واقعاً يک لامپ هم در خودرو من تعويض نشده است. حتي کيت کلاچ هم در اين خودرو تعويض نشده است. طبيعتاً قطعاتي مانند تايرها و لنت هاي ترمز قطعاتي مصرفي هستند و عمر محدودي دارند. تعويض روغن موتور و روغن گيربکس هم در نمايندگي مرکزي خودروسازي کارمانيا انجام شده و بسيار از همکاري اين دوستان راضي هستم.
  • کارکرد 100 هزار کيلومتري براي خودرويي که 11 ماه از عمر آن گذشته کمي عجيب است. لطفاً درباره نحوه استفاده از خودرو خود کمي به ما توضيح دهيد.
  • من با اين خودرو به کشورهايي چون گرجستان و ارمنستان هم سفر کردم. البته اين را هم بايد عنوان کنم که تقريباً به غير از چند شهر در جنوب کشور، اس6 رفيق و همسفر من در بسياري از راه ها و شهرهاي کشور بوده و گاهي اوقات کارکرد خودرو حتي به ماهي 12 هزار کيلومتر هم رسيده است. من مسيرهاي ناهموار بسياري با خودرو خودم طي کردم و طبق تجربه خودروهاي قبلي مي توانم اين را به راحتي بگويم که خودروهاي هم رده اس6 به هيچ عنوان از پس چنين راه هايي بر نمي آيند. شغل من واردات چوب از کشورهاي همسايه است و برنامه دارم با اين خودرو به کشورهاي ديگري هم سفر کنم.
  • شما تجربه سفرهاي زيادي داشتيد. آيا اس6 خودرو راحتي براي سفرهاي شهري و برون شهري است؟ لطفاً بدون اغماض اگر موردي به ذهنتان مي رسد بيان کنيد.
  • از نظر راحتي اس6 خودرويي است که به هيچ عنوان در هنگام رانندگي با آن احساس خستگي نمي کنيد. از نظر فضاي داخلي هم من حتي تجربه سفر با بيش از 5 سرنشين را هم داشتم. مصرف سوخت صدي 7 ليتر را هم در مسافرت هاي برون شهري داشتم. در داخل شهر هم کولر و گيربکس اين خودرو اصلاً آزاردهنده نيست و زماني که از کولر استفاده مي کنيد، توان اتومبيل محدود نمي شود. اين را هم بگويم که من آدم حساسي هستم. حساس به صداي اضافي موتور و اتاق که در اين خودرو هيچ کدام از اين موارد را تا بحال نديدم. حتي در کامپيوتر سفري خودرو من مي توانيد مشاهده کنيد که من تجربه راندن در سرعت 231 کيلومتر را هم داشتم و حتي در اين سرعت هم صداي اضافي وجود نداشت.

چهارشنبه سيزدهم تير ماه در جريان افتتاح پيست تست درايو دائمي خودروسازي کارمانيا، آقاي مولايي خودرو خود را به جمع خبرنگاران حوزه خودرو کشور آوردند تا با بررسي اساتيد رسانه صحت گفتار ايشان در تجربه رانندگي ثابت شود. خبرنگاران اين فرصت را داشتند تا با عبور از موانع تعبيه شده در پيست حتي صداهاي اضافي اتاق را هم آزمايش کنند. بي واي دي اس6 آقاي مولايي با وجود کارکرد 100 هزار کيلومتري مانند خودروهايي با کارکرد 10 هزار کيلومتر است و راز ماندگاري اين خودرو چيزي جز کيفيت بالاي ساخت و مونتاژ قطعات آن نيست. لازم به ذکر است که سرويس 100 هزار کيلومتري اين خودرو هزينه 14 ميليون ريالي دارد که در مقايسه با ساير رقيبان، رقمي منطقي است. بي واي دي مدعي ساخت خودروهاي کم استهلاک و ماندگار است و اين ويژگي ها را مي توان در خودرو آقاي مولايي مشاهده کرد.

scroll up