شرکت خودروسازي کارمانيا يکساله شد

شرکت خودروسازي کارمانيا يکساله شد
شرکت خودروسازي کارمانيا يکساله شد

تولد يک سالگي خودروسازي کارمانيا ؛ کارمانيا پس از يک سال فعاليت، در چه جايگاهي قرار دارد؟

شرکت خودروسازي کارمانيا در سال 1394 به عنوان نماينده و شريک کمپاني بي واي دي چين در ايران معرفي شد. چند ماه پس از معرفي خودروسازي کارمانيا به عنوان شريک کمپاني بي واي دي در ايران، شاهد بوديم که در نيمه دوم سال 95 فاز اول خط توليد برند BYD در منطقه اقتصادي ارگ جديد بم آغاز به کار کرد. خودروسازي کارمانيا با احداث اين خط توانست با ثبت رکوردي جديد در کوتاه ترين زمان ممکن ميان عقد قرار داد تا آغاز توليد يعني فاصله زماني 7 ماه از خاک تا کارخانه اي مجهز و آماده توليد انبوه را در تاريخ خودروسازي کشور ثبت نمايد. از زمستان 1395 توليد رسمي BYD S6 پس از تاييد کارشناسان و مهندسان ارشد بي واي دي در بم آغاز شد.

 

با فرارسيدن دي ماه 1396، به يک سالگي شرکت خودروسازي کارمانيا در زمينه توليد و مونتاژ مي رسيم. اين شرکت خودروساز در اولين سال فعاليت خود توانست تا بيش از دو هزار دستگاه BYD S6 را روانه جاده هاي کشور کند و در اين ميان، فاز جديد کارخانه خود را براي توليد BYD F3 احداث کند.

خودروسازي کارمانيا از زمستان سال گذشته تا به امروز در کنار توليد و داخلي سازي بيش از 20 درصد BYD S6، پيش فروش BYD F3 دنده اي و BYD S7 را آغاز کرده است.  اين شرکت خودروساز خصوصي، تا چند هفته ديگر تحويل خودروهاي دنده اي BYD F3 به مشتريان را آغاز مي کند و تا پايان سال جاري مي تواند دو محصول را در خط توليد خود داشته باشد. وقتي به روند فعاليت کارمانيا نگاه مي کنيد، در مدت زمان کوتاه تري نسبت به رقبا، مديران اين شرکت توانسته اند تا افزايش توليد را طبق گزارش هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت نمايند. همچنين کسب رکورد دومين شرکت برتر خودروساز در زمينه رضايت مشتريان از جانب ISQI ، اتفاقي است که در کمتر از يک سال براي خودروسازي کارمانيا اتفاق افتاده است. مديران اين شرکت برنامه دارند که تا پايان سال جاري، تمام مراکز استان هاي کشور را مجهز به نمايندگي هاي فروش و خدمات پس از فروش بي واي دي نمايند و در سال دوم توليد به آمار حداقل هفت هزار دستگاه در سال برسند. با توجه به اينکه در حال حاضر BYD S6 بر روي خط توليد است و BYD F3 هم در روزهاي نزديک به توليد انبوه به سر مي برد و از طرفي در بهار 97، توليد BYD S7 هم در کشور آغاز مي شود، بعيد نيست که خودروسازي کارمانيا بتواند تا ابتداي زمستان سال 97 به اين رکورد دست پيدا کند.

در نيمه دوم سال 1395، شاهد آن بوديم که مديرعامل خودروسازي کارمانيا تفاهم نامه مشترکي را در کمپاني بي واي دي با حضور مديران ارشد اين خودروساز به امضا رساندند تا دانش فني خودروهاي برقي و هيبريد بي واي دي به ايران انتقال پيدا کند. در راستاي همين هدف، سال 96 با اتفاقاتي شروع شد که نشان داد، اين خودروساز خصوصي اهداف بلندي در زمينه عرضه، توليد و مونتاژ خودروهاي تمام الکتريکي در کشور دارد. خودروسازي کارمانيا پس از معرفي خودروي تمام برقي BYD e6 تست هاي جاده اي اين خودرو را آغاز کرد و بعد از آن، اتوبوس برقي BYD K9 را براي انجام تست به شهرهايي چون تهران، شيراز و... ارسال کرد. بي واي دي به عنوان بزرگترين خودروساز الکتريکي جهان شناخته مي شود که بازار هدف محصولات آن آمريکايي شمالي و جنوبي، اروپا و آسيا است . در حال حاضر فروش محصولات برقي بي واي دي چند سالي است که در بازار جهاني آغاز شده و اين برند خط توليد محصولات برقي خود را در ايالات متحده آمريکا راه اندازي کرده است. براي همين شرکت خودروسازي کارمانيا درنظر دارد تا در کنار توليد خودروهاي بنزيني بي واي دي ، عرضه و توليد محصولات برقي و هيبريدي اين خودروساز مطرح بازار چين و جهان را در ايران آغاز نمايد.

scroll up