کمپانی BYD نخستین قطار مونوریل تمام برقی SkyRail را در جهان با سیستم 100٪ مستقل و هوشمند و بدون راننده، معرفی نمود.

کمپانی BYD نخستین  قطار مونوریل تمام برقی SkyRail  را در جهان با سیستم 100٪ مستقل و هوشمند و بدون راننده، معرفی نمود.
کمپانی BYD نخستین قطار مونوریل تمام برقی SkyRail را در جهان با سیستم 100٪ مستقل و هوشمند و بدون راننده، معرفی نمود.

برای نخستین بار در جهان کمپانیBYD  یک سیستم رانندگی مستقل و هوشمند، بدون نیاز به راننده را در شهر Yinchuan، شمال غربی چین بر روی مونو ریل های پر سرعت خود راه اندازی کرده است.  

BYD SkyRail با تکنولوژی اختصاصیG4/5 eLTE Huawei  همراه است تا ارتباطات بی نظیر و بدون اشتباه مابین مونوریل و ایستگاه های اصلی را فراهم کند که امکان انتقال داده ها به صورت ایمن فراهم گردد. این می تواند بالاترین اطمینان خاطر رابرای مسافران به ارمغان آورد.

در اکتبر 2016 در نسخه چهارم، این مونوریل با بالاترین سطح ایمنی و بصورت پیمایش کاملا اتوماتیک تکمیل و با پیمایش ایمن در اختیار عموم قرار گرفت. از جمله موارد هوشمند بکار رفته در این مونو ریل می توان به عملکرد تغیییر ناگهانی از برق اصلی به باطری های پشتیبان در صورت قطع برق اصلی، تشخیص مشکلات خودکار، ردیابی خودکار تعداد مسافران و تشخیص چهره اشاره نمود. همچنین این مونو ریل توانایی پیمایش در شرایط شدید و ناپایدار آب و هوایی از 40 - تا 80 درجه سانتیگراد را دارا می باشد.

وانگ چوانفو، مدیر عامل کمپانی BYD گفت: ما می خواهیم از تکنولوژی های نوین  برای بهبود نحوه زندگی مردم استفاده کنیم.  ترکیبی از فناوری پیشرفته 4.5 گیگابایت هوآوی با SkyRail  این مونوریل را "دقیق، کارآمد و حتی قابل اطمینان تر" می نماید.

Huawei و BYD از سال 2004 همکاری های لازم  جهت تحقیقات در زمینه لوازم الکترونیکی مصرفی در این کمپانی را  آغاز نموده اند.

هر دو کمپانی مستقر در شهر شنزن، در جنوب شرقی چین می باشند که به نوآوری های خود در ارائه تکنولوژی های به روز و جهانی مشهور شده است.

scroll up