طي کردن مسافت هلند تا استراليا توسط جهانگرد هلندي دوستدار محيط زيست با خودروي تمام برقي و بازديد و تست خودروي تمام برقي BYD e6 در محل شرکت خودروسازي کارمانيا.

طي کردن مسافت هلند تا استراليا توسط جهانگرد هلندي دوستدار محيط زيست با خودروي تمام برقي و بازديد و تست خودروي تمام برقي BYD e6 در محل شرکت خودروسازي کارمانيا.
طي کردن مسافت هلند تا استراليا توسط جهانگرد هلندي دوستدار محيط زيست با خودروي تمام برقي و بازديد و تست خودروي تمام برقي BYD e6 در محل شرکت خودروسازي کارمانيا.

«وايب واکر» جهانگرد ?? ساله هلندي اين روزها بسيار بي قرار براي روزي است که آسمان آبي را در هر جاي دنيا ببينيد. او که کارشناس علوم ارتباطات است، براي اثبات اينکه مي توان باز هم آسمان آبي داشت، چالشي خاص را با خود شروع کرده است. او با يک خودروي برقي از هلند رانندگي کرده است و بعد از ??? روز به تهران رسيده و مي خواهد با همين خودرو به استراليا برود. ?? هزار کيلومتر رانندگي تا به امروز، راهي است براي اثبات اين مسئله که خودروهاي برقي توانمندي هاي بسياري دارند و مي توانند سفري لذت پخش را در خاطره ما به يادگار بگذارند.
وايب واکر که برنامه سفر يک سال و نيمه اي دارد، با مطرح کردن اين طرح که مي تواند با خودروي برقي قاره پيمايي انجام داد، چند ماه پيش از وطنش، يعني هلند به سمت استراليا راه افتاد و با يک فولکس واگن جتا برقي مدل ???? بسياري از کشورهاي اروپا و بخش هايي از روسيه و ترکيه را تا به امروز رانندگي کرده است. ايده او امروز حاميان مردمي بسياري دارد و برخي شرکت ها و نهادهاي دوستار محيط زيست از سفر او حمايت مي کنند. او که شعار « PLUG ME IN»را انتخاب کرده و روي خودروي خود چسبانده است، در هر شهر و دياري براي شارژ باتري هاي خود به مشکل برنخورده است و مردم به خاطر اين حرکت زيبا هر طور که بوده، باتري هاي ماشينش را شارژ کرده اند.

روز گذشته وايب واکر جهانگرد و دوستار محيط زيست با خودروي تمام برقي خود و با حضور خبرنگاران سايت اسب بخار و دنياي خودرو به دفتر مرکزي شرکت خودروسازي کارمانيا مراجعه که پس از استقبال گرم مديرعامل شرکت خودروسازي کارمانيا، آقاي مهندس سالاري شريف مواجه و پس از گفت و گويي کوتاه با ايشان از خودروي تمام برقي کمپاني بي واي دي " e6" ديدن و آنرا تست نمود.

واکر با توجه به شناخت کامل خود از خودروهاي تمام برقي و محاسن بي شمار آن بويژه خودروهاي تمام برقي و هيبريدي بي واي دي، پيمايش 400 کيلومتر با يک بار سيکل شارژ با زمان 2 ساعت را در کنار هندلينگ و راحتي اي 6 جز برترين مزاياي رقابتي اين برند و خودرو با ديگر برندهاي جهان مانند تسلا و تويوتا شمرد و اذعان داشت که قطعا تجربيات خود را از رانندگي با خودروي اي 6 را به گوش جهان از طريق وب سايت  و ديگر شبکه هاي اجتماعي خود که طرفداران بسيار زيادي نيز دارد، خواهد رساند.

واکر در گفتگوي خود با خبرنگاران گروه اسب بخار و دنياي خودرو گفت: هدف من اين است که خودروهاي برقي را به مردم جهان معرفي کنم و قابليت آن ها براي حفاظت از محيط زيست را نشان بدهم. خودروهاي برقي در دنيا به عنوان وسيله حمل و نقل درون شهري استفاده مي شود و کمتر براي سفرهاي بين شهري کسي به سراغ آن ها مي رود. من با اين کار مي خواهم بگويم که مي توان با يک خودروي تمام برقي سفري طولاني را تجربه کرد و قدمي در راستاي داشتن هواي پاک برداشت.
وايب واکر در مورد سفر خود تا به تهران گفت: تا به اين جاي سفر که ??? روز از آن مي گذرد واقعا برايم لذت بخش بوده و خوشحال از اين هستم که تا اينجاي کار موفق بودم. به هر شهري که وارد مي شدم مردم از کار من حمايت مي کردند و شرايط اقامت و شارژ خودرو را برايم فراهم مي کردند. کمتر جايي بود که براي شارژ خودرو به مشکل بخورم. در کشور آلمان و هلند سامانه هوشمندي وجود دارد تا محل شارژ خودروهاي برقي براي رانندگانشان مشخص باشد. ولي در ساير کشورها هنوز اين اتفاق نيافته و در بيشتر مسير مجبور هستم که باتري ها را با برق خانگي شارژ کنم. گاهي مجبور بودم تا براي شارژ خودرو از سيم رابطهايي استفاده کنم تا بتواند برق را از طبقه دهم يک ساختمان به خودرو برسانم. يک بار هم ماشين دچار نقص فني شد که ربطي به سيستم برقي آن نداشت و با تعمير به نسبت ساده اي دوباره مسير را ادامه دادم. تا اينجاي کار حدود ?? هزار کيلومتر را رانندگي کرده ام. بعد از تهران به کاشان مي روم از آنجا عازم بندر عباس مي شود. سپس به امارات و هند رفته به سمت استراليا حرکت مي کنم. احتمال مي دهم که حدود ?? هزارکيلومتر ديگر از اين سفرباقي مانده باشم.

او در مورد شهر تهران گفت: شهر تهران هواي واقعا تميزي ندارد. قبل از آمدنم به ايران شنيده بودم که تهران بيش از پنج ميليون خودرو دارد و با رانندگي اين شهر فهميدم که تا حد زيادي اين آمار درست است. اين در حالي است که در کل هلند اين تعداد خودرو وجود ندارد. خيلي از خودروهايي که در خيابان هاي تهران تردد مي کنند به نوعي فرسوده به حساب مي آيند و آلايندگي زيادي دارند. شايد اگر اين خودروها از چهره شهر حذف شوند، به مراتب تهران هم از هواي بهتري بهره مند شود.
وايب واکر در مورد مشخصات فني خودرو اعلام کرد: اين خودرو توسط يک کمپاني سازنده خودروهاي برقي ساخته شده است و از ابتدا در کارخانه فولکس واگن برقي نشده است. ارزش فولکس واگن جتا من حدود ??? هزار يورو است که ?? هزارتاي آن بهاي برقي شدن آن به حساب مي آيد. با هر بار شارژ عادي که حدود ?? ساعت طول مي کشد، مي تواند با سرعت ?? کيلومتر بر ساعت مسافتي حدود ??? تا ??? کيلومتر را رانندگي کنم. هرچه سرعتم بيشتر باشد مسافت کمتري را مي توانم بپيمايم. در جاده هاي آلمان که بودم، يکبار با اين خودرو برقي سرعت ??? کيلومتر بر ساعت را تجربه کردم که واقعا حس خوبي بود.

 

scroll up