نمايش اتوبوسهاي مسافربري بين شهري تمام الکتريکي کمپاني  BYDبراي اولين بار در جهان در شهر پاريس

نمايش اتوبوسهاي مسافربري بين شهري تمام الکتريکي کمپاني  BYDبراي اولين بار در جهان در شهر پاريس
نمايش اتوبوسهاي مسافربري بين شهري تمام الکتريکي کمپاني  BYDبراي اولين بار در جهان در شهر پاريس

مقامات شهر پاريس و مسئولان حمل و نقل اين کلان شهر امروز اولين شهروندان اروپايي بودند که نظاره گر آغاز فعاليت اولين اتوبوس هاي مسافربري بين شهري تمام الکتريکي کمپاني  BYD شدند.

اين طراحي و ساخت از طرف کمپاني BYD‌ مي تواند جزء مهمترين عوامل تاثير گذار بر کيفيت هوا و رواج و اشاعه استفاده از انرژي پاک در جهان باشد.

اتوبوسهاي مسافربري بين شهري تمام الکتريکي کمپاني  BYDبر اساس تجربه کافي اين کمپاني از ساخت و توليد اتوبوسهاي تمام الکتريکي درون شهري نشآت گرفته و در حال حاضر تحت تست هاي نهايي homologation قبل از معرفي به بازارهاي اروپاست.

پاريس امروز را براي پيشنمايش از اين وسيله نقليه سبز و نيز اعلام مسئله جدي آلودگي هوا و راه کارهاي مقابله با آن انتخواب نمود.با توجه به پيمايش 200 کيلومتري اين اتوبوس مسافربري بين شهري با يک سيکل شارژ و نيز زمان 2/5 ساعته اين سيکل شارژي، اين اتوبوس قادر به انجام تمام امور در زمينه حمل و نقل از جمله مسافرگيري و مسافر بري اطراف شهر، انتقال مسافران از يک نقطه خاص به نقطه ديگر و بازگرداندن آنان، گشت و گذار شهري، مخصوص حمل و نقل ميهمانان هتل و جابجايي مسافران فرودگاهها، مي باشد.

در اين مراسم بنيانگذار و مديرعامل کمپاني BYD، آقاي Wang Chuanfu گفتند " فقط چند ماه پيش من و همکارانم براي شرکت در مذاکرات تغييرات اقليمي COP21 سازمان ملل متحد در اينجا بوديم و ما با تحت تاثير قراردادن و مذاکره با نه تنها مسئولان پاريس، بلکه مسئولان کشور فرانسه، آنها را قانع کرديد که ديگر مسئله آلودگي هوا جدي تر از قبل است و محدود به مرزهاي فقط يک کشور نمي شود.ما يک درخواست بسيار مهيج از شهردار يکي از زيباترين شهر هاي جهان، پاريس، " Anne Hidalgo"  شنيديم. اوبه عنوان نماينده شهرداري و نيز سازمان STIF در نظر دارد که در4500 شهر اين کشور خودروهايي با سطح آلايندگي صفر و يا بسيار اندک تا سال 2025 شروع به کار نمايد.ايشان خودروهاي ديزلي با سوخت فسيلي را بزرگترين منبع آلودگي شهري عنوان نمودند. ديگر اين صحبتها يک تعارف نيست و بايد تمامي شهر ها براي فرار از آلودگي شديد و خطرناک به سمت استفاده از خودروهايي با مصرف سوخت پاک رو بياورند."

Isbrand Ho مديرعامل کمپاني BYD در اروپا اظهار کردند" بزودي برنامه هاي ما براي تجهيز کل اروپا به اين خودروهاي سبزبراي شما عنوان مي شود و در حال حاضر شروع اين برنامه ها از کشور فرانسه خواهد بود. بسياري از برنامه هاي توليدي ما بر اساس تجربه ما از پيمايش ميليون ها کيلومتر توسط اين خودروهاي هيبريدي و تمام الکتريکي تکميل و به سرانجام رسيده است که يکي از اين دستاوردها توليد و ساخت مدل جديد اتوبوسهاي مسافربري بين شهري تمام الکتريکي کمپاني  BYDمي باشد و اين پديده باعث اعتماد به نفس مضاعف ما در رابطه با توليد و ساخت وسيله سبزي شده است که تمام نيازهاي يک کلان شهر را برآورده مي سازد."

در ضمن آقايHo   اعلام کرد که مسئوليت فروش اين تيم در فرانسه بعهده آقاي Bertrand Berger که تجربه و تخصص کافي در زمينه خودروهاي الکتريکي و هيبريدي دارد، مي باشد.

برخي از ويژگي هاي برجسته اين اتوبوس عبارتست از:

 

موتور180 کيلو وات (241bhp )

 

سيستم کنترل پايداري الکترونيکي ترمز (ESC) + سيستم ترمز اضطراري پيشرفته (AEBS) + کروز کنترل تطبيقي (ACC) + سيستم بازيابي و بازسازي کننده انرژي توسط ترمز

 

سيستم هشدار خروج از خط

 

سيستم کنترل فشار تاير براي همه چرخ

 

استارت دکمه اي

 

اطفاء حريق خودکار در کابين جلو و عقب

 

 ACمرکز شارژ سريع

 

بدنه فولاد ضد زنگ با مقاومت به خوردگي بالا

 

دستگاه بلند کردن صندلي چرخدار مخصوص معلولين

scroll up